לוחית האלומיניום 5052 H114 היא סגסוגת שאינה ניתנת לטיפול בחום{- המאופיינת בדפוס דריכה קטן מובהק של חמישה- מוטות, שתוכננה במיוחד עבור פונקציות נגד החלקה. מיוצרת על ידי GNEE, לוחית אלומיניום מעוצבת זו משלבת 2.2% עד 2.8% מגנזיום ו-0.15% עד 0.35% כרום, ומספקת עמידות קפדנית לסביבות ימיות ותעשייתיות. מזג ה-H114 מציין מצב מוקשה-מותאם עבור לוחות דריכה מובלטים, המבטיח קשיחות מבנית תוך שמירה על יכולת הצורה.
מיוצר בעובי בסיס מ-1.2 מ"מ עד 8.0 מ"מ, ורוחבים מ-1000 מ"מ עד 1600 מ"מ, הוא עומד בסובלנות ייצור קפדנית. תואם למפרטים הנוכחיים של GB/T 3618 ו-ASTM B209, לוחית 5052 H114 משמשת כחומר ריצוף פונקציונלי ביותר, ומציעה פתרונות משטח אמינים במגוון רחב של מגזרים מסחריים תובעניים.
1. שימושים ויישומים עיקריים
פלטת הדריכה מאלומיניום בר 5052 h114 5 מספקת משטחים חיוניים נגד החלקה ותמיכה מבנית בסביבות שירות יומיומיות שונות, ומבטיחה מעבר בטוח להולכי רגל.
ריצוף לרכב מסחרי:משאיות הובלה משתמשות בצלחת זו לריצוף, ומספקות חיכוך גבוה. גובה הדפוס הנומינלי של 1.0 מ"מ מבטיח דריסת רגל בטוחה במהלך פעולות מטען, בעוד שאפשרויות המדידות הקלות של 1.2 מ"מ עד 3.0 מ"מ מפחיתות ביעילות את משקל הרכב הכולל עד 15%.
מסלולי הליכה לכלי ים:סיפונים לסירות קטנות משלבים את החומר העמיד בפני קורוזיה-כדי למנוע החלקה. תכולת המגנזיום של 2.2-2.8% עומדת בפני חשיפה למים מלוחים בטמפרטורות מ-20 מעלות עד 50 מעלות, מה שמבטיח מעבר אמין לאנשי הצוות בתנאי מזג אוויר ימיים קשים.
מדרגות מדרגות במתקן תעשייתי:מפעלי ייצור מתקינים את הצלחות המעוצבות הללו על מסלולים מוגבהים. חוזק התפוקה המינימלי של 150 MPa (21.7 ksi) תומך בתנועה רגלית רציפה ובתנועת ציוד כבד, תוך שמירה על שלמות מבנית מדויקת בתנאי הפעלה סטנדרטיים ללא עיוות.
רמפות טעינה של תחבורה ציבורית:אוטובוסים עירוניים מסתמכים על דפוס חמשת-הברים הקטנים כדי להקל על העלייה למטוס. מקדם החיכוך מפחית סכנות החלקה במזג אוויר גשום, בעוד מידות מותאמות אישית של עד 1600 מ"מ ברוחב מכסות בצורה חלקה את טווחי הרמפה הסטנדרטיים ללא שחבור מבני.

2. יתרונות ויתרונות מרכזיים
צלחת אלומיניום מעוצבת זו משלבת חוזק מכני מדויק עם עמידות סביבתית, ומספקת מדדי ביצועים מדידים העונים על דרישות הנדסיות קפדניות ביישומים מבניים תובעניים.
עמידות בפני קורוזיה משופרת:תוספת של 0.15% עד 0.35% כרום מונעת פיצוח קורוזיה במתח. ההרכב הכימי המדויק הזה מאפשר לצלחת לסבול חשיפה מתמשכת לסביבות ימיות ולנזילות כימיות מבלי להזדקק לציפויי משטח מגן נוספים.
התנגדות החלקה מיטבית:דפוס חמשת- הפסים הקטנים, הכולל גובה נומינלי של 1.0 מ"מ, מגדיל את מקדם החיכוך של פני השטח. גיאומטריה ספציפית זו מעבירה באופן אקטיבי נוזלים ופסולת, ממקסמת את שטח המגע של-הנעל ל-צלייה ומצמצמת בצורה יעילה תאונות החלקה במקום העבודה.
יחס חיובי-ל-משקל:סגסוגת זו מציגה חוזק מתיחה של 210-260 MPa (30.5-37.7 ksi), ומספקת יכולות נשיאת עומס חזקות. הוא שומר על צפיפות נמוכה של 2.68 גרם/ס"מ³, מחליף בהצלחה לוחות פלדה כבדים יותר ומפחית את דרישות העומס הבסיסי ב-35%.
יכולת צורה וריתוך מעולים:מזג ה-H114 שומר על פלסטיות מספקת, ומאפשר כיפוף מעל רדיוסים מוגדרים מבלי להיסדק. הוא תומך בטכניקות ריתוך בקשת סטנדרטיות כמו TIG ו-MIG, מה שמאפשר הרכבה מהירה של מבנים מבלי להצריך טיפולי חום לאחר-ריתוך.
צור קשר עם GNEE עוד היום כדי לבקש הצעת מחיר מותאמת אישית עבור-צלחות האלומיניום 5052 H114 האיכותיות שלנו המותאמות לדרישות הפרויקט הספציפיות שלך.
3. תקני משלוח, בדיקה ואריזה
פרוטוקולי אספקה סטנדרטיים ומסגרות בדיקה קשיחות מבטיחים שכל לוחית אלומיניום שסופקה תואמת סובלנות ממדית מדויקת ומגיעה ללא נזק מכני שנגרם-ממעבר.
משלוח ייצור סטנדרטי:המתקנים פועלים במחזור ייצור של 15 עד 25 יום עבור הזמנות סטנדרטיות. ציר זמן קפדני זה מתאים לתהליכי חיתוך מדויקים, מספק אורכים מ-2000 מ"מ עד 12000 מ"מ, מה שמבטיח שפרויקטי בנייה בתפזורת מקבלים אספקת חומרים רציפה.
הנחיות לאימות מימד:הפקחים מודדים את עובי הבסיס באמצעות מיקרומטרים מכוילים כדי לאשר עמידה בסובלנות של ±0.15 מ"מ. גובה התבנית מאומת כשהוא חורג מהמינימום של 0.6 מ"מ, מה שמבטיח תכונות נגד החלקה פונקציונליות עומדות במפרט התקן GB/T 3618.
בדיקת איכות פני השטח:אנשי בקרת איכות מבצעים הערכות חזותיות כדי להבטיח שגימור הטחנה חסר פגמי גלגול וחמצון חמור. גימור פני השטח הבהיר או המט חייב להישאר אחיד לחלוטין על פני כל שטח המלאי בגודל 1220 x 2440 מ"מ.
מערכת אריזה עמידה-לחות:הלוחות משולבים בנייר ניטרלי כדי למנוע שחיקה של פני השטח. החבילה כולה עטופה בניילון פוליאתילן ומהודקת היטב למשטחי עץ סטנדרטיים, תוך שמירה על סביבה נטולת לחות-למניעת קורוזיה של כתמי מים במהלך שילוח ימי.
4. בדיקת איכות המוצר
בדיקות מעבדה קפדניות מאמתות את התכונות המכניות וההרכב הכימי של הלוחות, ומבטיחות עמידה מלאה בתקנים מתכתיים בינלאומיים ייעודיים כמו ASTM B209.
ספקטרוסקופיה פליטה אופטית:טכנאים משתמשים בספקטרומטרים מתקדמים כדי לכמת את ההרכב היסודי המדויק של כל אצווה. בדיקה כמותית זו מבטיחה שהמגנזיום נשאר בטווח של 2.2% עד 2.8%, תוך הקפדה על מפרטי EN 573-3 ו-GB/T 3880.
בדיקת חוזק מתיחה:מכונות בדיקה אוניברסליות מיישמות מתח מבוקר על דגימות כדי לחשב ספים מכניים. התוצאות חייבות לאשר חוזק תפוקה מינימלי של 150 MPa (21.7 ksi) ואחוז התארכות העולה על 10%, המאמת את האמינות של מזג H114.
מדידת חספוס פני השטח:מדי פרופילים מיוחדים מודדים את המיקרו-החספוס המדויק של לוחית חמשת- הפסים הקטנה. נתונים כמותיים מדויקים אלה מבטיחים שגובה הדפוס הנומינלי של 1.0 מ"מ מספק את מקדם החיכוך הדרוש, ומאמת את סיווג הבטיחות שלו עבור ריצוף מסחרי.
אימות בדיקת כיפוף:דגימות חומרים עוברות בדיקות כיפוף קפדניות של 90- מעלות ו-180 מעלות תחת טמפרטורות סביבה של 20-25 מעלות. המשטח הכפוף החיצוני חייב להפגין אפס פיצוח מאקרו, המאשר את שלמות המבנה של הסגסוגת כאשר מיוצרת לרכיבים זוויתיים כמו מדרגות תעשייתיות.

5. סיכויי פיתוח עתידיים
התקדמות בטכנולוגיות גלגול סגסוגת ומרקם פני השטח ישכללו ללא הרף את יעילות הייצור והביצועים המבניים של לוחות אלומיניום ספציפיים בדוגמת אלומיניום.
טכנולוגיות גלגול אוטומטיות:מפעלי גלגול קר משודרגים המשלבים בינה מלאכותית יפחיתו את סובלנות העובי מתחת ל-0.10 מ"מ. דיוק קיצוני זה ימנע בזבוז חומר ויספק חלוקת עומס מבני עקבית יותר על פני התקנות ריצוף בקנה מידה גדול- בתשתיות מסחריות.
תהליכי התכה-לסביבה:המעבר להיתכת אלומיניום המופעלת-הידרואלקטרית יוריד באופן דרסטי את טביעות הפחמן של הייצור. מיקור חומרי גלם באמצעות יוזמות אנרגיה ירוקה יתאים את המוצר המעוצב הזה עם תקנות סביבתיות בינלאומיות מחמירות ואישורי בנייה גלובלית בת-קיימא.
גיאומטריות דפוס מתקדמות:מחקר על מיקרו-מתקדם של מרקם יניב עיצובי דפוס היברידיים המשפרים משמעותית את ניקוז הנוזלים. מבני פני שטח אופטימליים אלה יגדילו באופן אקטיבי את מקדם החיכוך ב-10% נוספים, ויגדילו את בטיחות הולכי הרגל בסביבות תעשייתיות משומנות בכבדות.
לוגיסטיקה משולבת של שרשרת אספקה:אנליטיקה חזויה תייעל באופן קיצוני את זמינות המלאי הסטנדרטי, ובכך תפחית למעשה את זמני האספקה הבינלאומיים הסטנדרטיים מ-15 יום מתחת ל-7 ימים. יכולת פריסה זו תתמוך בדיוק-ב-דגמי ייצור עבור קווי ייצור תחבורה ברחבי העולם.
מפרטי נתונים ופרמטרי שוק
טבלה 1: 5052 H114 מפרטים וטווח גדלים
| פָּרִיט | אפשרויות / טווחים |
| סגסוגת וטמפר | 5052 H114 |
| בַּקָשָׁה | צלחת דריכה קטנה של חמישה-ברים |
| עובי בסיס | 1.2 - 8.0 מ"מ (עד 10.0 מ"מ על פי בקשה) |
| רוֹחַב | 1000 - 1600 מ"מ (עד 1900 מ"מ) |
| מֶשֶׁך | 2000 - 6000 מ"מ (עד 12000 מ"מ) |
| גובה תבנית | 1.0 מ"מ נומינלי (מינימום 0.6 מ"מ עבור מדדים דקים) |
| מפרט סטנדרטי | GB/T 3618, ASTM B209, EN 485-2, EN 573-3, GB/T 3880 |
טבלה 2: הרכב כימי (% משקל)
| אֵלֵמֶנט | אחוז (%) |
| אלומיניום (אל) | שְׁאֵרִית |
| מגנזיום (Mg) | 2.2 - 2.8 |
| Chromium (Cr) | 0.15 - 0.35 |
| ברזל (Fe) | פחות או שווה ל-0.40 |
| סיליקון (Si) | פחות או שווה ל-0.25 |
| נחושת (Cu) | פחות או שווה ל-0.10 |
| מנגן (Mn) | פחות או שווה ל-0.10 |
| אבץ (Zn) | פחות או שווה ל-0.10 |
טבלה 3: מאפיינים מכניים
| נֶכֶס | פורמט ערך |
| חוזק תפוקה (דקות) | גדול או שווה ל-150 MPa (21.7 ksi) |
| חוזק מתיחה | 210 - 260 MPa (30.5 - 37.7 ksi) |
| הַאֲרָכָה | גדול או שווה ל-10% |
טבלה 4: סובלנות ייצור (לפי GB/T 3618)
| פָּרָמֶטֶר | סובלנות מוגדרת |
| עובי (1.2 - 3.0 מ"מ) | ± 0.15 מ"מ |
| עובי (3.0 - 8.0 מ"מ) | ± 0.25 מ"מ |
| רוחב (1000 - 1600 מ"מ) | + 2.0 מ"מ / - 0.0 מ"מ |
| אורך (2000 - 6000 מ"מ) | + 3.0 מ"מ / - 0.0 מ"מ |
| גובה תבנית | ± 0.20 מ"מ |
טבלה 5: הנחיות טווח מחירים של אלומיניום SMM (הערכה)
| אינדיקטור שוק | טווח מחירים (USD/MT) |
| מחיר בסיס אלומיניום SMM A00 | $2,450 - $2,550 |
| 5052 H114 עמלת עיבוד | $350 - $450 |
| מחיר CIF כולל משוער | $2,800 - $3,000 |
מוכן לשדרג את הריצוף התעשייתי שלך? צור קשר עם הצוות הטכני שלנו ב-GNEE כדי להבטיח גדלים סטנדרטיים או מותאמים אישית עם משלוח עולמי מהיר.
צור קשר עם המהנדסים שלנו עוד היום
מַסְקָנָה
לוחית האלומיניום 5052 H114 מספקת תועלת יוצאת דופן על ידי שילוב של דפוסים נגד החלקה, חוזק מכני חזק ועמידות בפני קורוזיה. פועל כפתרון ריצוף וחיפוי יעיל ביותר, הוא מבטיח בטיחות מבנית בסביבות תחבורה, ימיות ותעשייתיות. עמידה קפדנית במפרטי GB/T 3618 ו-ASTM B209 מבטיחה ביצועים פיזיים עקביים, בעוד שתכולת המגנזיום המדויקת של 2.2% עד 2.8% מבטיחה עמידות לטווח ארוך- מפני פגיעה סביבתית. עם התקדמות טכנולוגיות הגלגול, GNEE תמשיך לספק צלחות בדוגמת אלומיניום אופטימליות ומהונדסות במדויק. חומר זה נותר מוצר אמין ביותר, מדויק מבחינה מימדית, העומד בעקביות בדרישות הטכניות של פיתוח תשתיות מודרניות.

שאלות נפוצות
מה ההבדל בין לוחית אלומיניום 5052 H114 ו-O?
מזג ה-H114 הוא מתקשה- עבור חוזק תפוקה גבוה יותר (גדול מ-150 MPa או שווה לו) המיועד במיוחד עבור לוחות מעוצבים, ואילו מזג ה-O מחושל במלואו, רך יותר ומתאים להיווצרות קיצונית, ומציג חוזק תפוקה נמוך יותר בסביבות 65 MPa (9.4 ksi).
האם ניתן לרתך פלטת דריכה מאלומיניום 5052 H114?
כן, יש לו יכולת ריתוך מעולה. טכניקות סטנדרטיות כמו ריתוך TIG ו-MIG פועלות ביעילות ללא צורך בטיפולי חום לאחר-ריתוך, תוך שמירה על שלמות מבנית נאותה לאורך תפר הריתוך.
מה הופך את דפוס חמשת-תיבות הקטנים ליעיל?
הגיאומטריה הקטנה של חמשת- הפסים מספקת חיכוך רב-כיווני, ומעבירה במהירות נוזלים הרחק מהמשטח. מרקם מוגבה נומינלי של 1.0 מ"מ זה ממזער ביעילות את סכנת החלקה בחללים מסחריים ותעשייתיים כאחד.
האם 5052 H114 מתאים לסביבות ימיות?
בְּהֶחלֵט. ההכללה המדויקת של 2.2-2.8% מגנזיום ו-0.15-0.35% כרום מעניקה לסגסוגת זו עמידות קפדנית בפני קורוזיה של מים מלוחים, מה שהופך אותה ליעילה ביותר עבור סיפונים של סירות ושבילי נמל.
מהן המידות הסטנדרטיות למוצר זה?
גיליונות מלאי סטנדרטיים מודדים בדרך כלל 1220 x 2440 מ"מ, עם עובי בסיס שנעים בין 1.2 מ"מ ל-8.0 מ"מ. עם זאת, מתקני ייצור כמו GNEE מספקים אפשרויות רוחב מותאמות אישית של עד 1600 מ"מ ואורכים הנמשכים עד 12000 מ"מ.
